Top svadobné farebné kombinácie pre rok 2020

 

Rok 2020 so sebou prináša nielen magické číslice a otvorenie nového desaťročia, pre mnohé z vás to bude nezabudnuteľný rok, v ktorom si so svojou láskou poviete vytúžené “áno”. Ak ešte stále váhate, aká bude vhodná farebná kombinácia vašej svadby, ste na správnom mieste. 

Rok 2020 sa bude niesť v znamení pevných vzťahov, rodiny a medziľudskej rovnováhy. Inak povedané, ideálny rok na uzavretie manželstva. Aká však bude ideálna farba, v ktorej sa bude niesť vaša svadba? Prinášame vám top farebné kombinácie pre rok 2020, z ktorých si určite vyberie aj najnáročnejšia nevesta. 

 

Jemná mintová so zmyselnou smaragdovou 

 

pinterest.com

 

Nie je to tak dávno, čo sa mintová farba stala kráľovnou v dizajnerskom svete. Obľúbenou sa stala aj pre nevesty, ktoré túžia po jemnej a romantickej výzdobe, ktorá lahodí oku. Tento pastelový odtieň bude populárny aj v roku 2020 a ak sa preň rozhodnete, určite neoľutujete. 

Servítky, obrúsky, sviečky, kvety, šaty pre družičky či dokonca koláče…výber je viac než široký a vašej fantázii sa medze nekladú. Farba ideálne sedí s lososovou, béžovou či zlatou. 

 

 

wedtrendy.com

 

 

Ak chcete, aby vaša výzdoba pôsobila viac dominantnejšie, nakombinujte mintovú farbu so smaragdovo zelenou, alebo siahnite po samotnej smaragdovej. Zelená je farbou prírody a predstavuje rast niečoho nového. Ak si zakladáte na symboloch, táto farba bude pre vás tou najlepšou voľbou. Smaragdovo zelenú môžete kombinovať aj s jemnými zlatými prvkami, ktoré ešte viac podčiarknu jej eleganciu a rafinový vzhľad, ktorý nestratí na svojej prirodzenosti. Vhodnou farbou, ktorá dotvorí romantickosť vašej svadby bude aj ružová. 

 

ohbestdayever.com

 

 

Oranžová a odtiene fialovej

 

junebugweddings.com

 

Oranžové odtiene sú veľmi živé a energické, takže sú perfektné na jar a leto, ale v tlmených formách dokážu očariť aj v jeseni. Od septembra či októbra vám do farebnej kombinácie zapadne aj prírodné sfarbenie. Zmysluplná oranžová predstavuje zmenu a pohyb.

Ak by ste ju predsalen chceli niečím oživiť, skúste jej tóny nakombinovať s niektorým oddtieňom fialovej. Tá je odjakživa pripisovaná honosnosti, bohatstvu ale aj duchovnosti. Ak zvolíte ľahšie odtiene, ako je napríklad levanduľová, bude vaša svadba nielen jedinečná, ale aj romantická. Fialová podčiarkne jemnú ženskú stránku, ale neuškodí ani ženíchovi, keďže svadba je o vás dvoch :-).

 

 

bestweddinginspirations.com

 

brides.com

 

 

Zemité a jemné pastelové farby 

 

italianbark.com

 

weddingtoamaze.com

 

Možno sa kombinácia zemitých a pastelových farieb môže niekomu zdať nudná a fádna. Opak je však pravdou.  Farby pôsobia upokojujúco, vyrovnane a s prvkami zlatej luxusne a jednotne. Neutrálne farby sú dokonalými spoločníkmi a sú vhodné pre každé ročné obdobie. Často v nás môžu vyvolať pocit historického šarmu a zháňanie dekorácie v tejto farbe pre vás vôbec nebude problémom, práve naopak. Ak o tejto kombinácii premýšľate, no predsalen máte pochybnosti, či nebude vaša svadba pôsobiť nudne, skúste takúto výzdobu oživiť výraznejšími kvetinovými či prírodnými prvkami. 

 

venuereport.com

 

Žltá 

 

brit.co

 

Ak ste nevestou, ktorá rada skúša nové veci a experimentujte, potom je pre vás žltá ideálnou voľbou. Poslednú dobu sa opäť dostáva na výslnie vo všetkých svojich odtieňoch. Navyše je to celoročne ideálna farba. Na jar symbolizuje prvé jarné kvety, v lete slnečnice a v jeseni farebné lístie. Žltá je symbolom vitality, ale aj elegancie. Spomedzi farieb je pravdepodobne najjasnejšia, no i napriek tomu pôsobí upokojujúco. 

Dobrou správou je, že žltá je v akomkoľvek odtieni kombinovateľná s každou farbou. Horčicové šaty pre družičky či žlté prvky na vašich svadobných šatách. S touto farbou budete určite nezabudnuteľná.

 

pinterest.com

 

pinterest.com   

 

 

Tmavé farby 

 

etsy.com

 

etsy.com

 

Možno sa vám tmavé farby spájajú skôr s inou udalosťou, ktorá je menej oslavná, no predtým, než ich zavrhnete, skúste im dať šancu. Tmavé odtiene dekorácií sa do popredia dostali v minulom roku, no na svadobných výzdobách si stále hľadajú svoje miesto. 

Skúste napríklad čiernu dotvoriť zlatou a ešte jednou svetlou ľubovoľnou farbou a dosiahnete elegantný a zároveň tajomný efekt. Na zahodenie nie je ani bordová či červená. Vo východných kultúrach je napríklad červená typickou farbou pre nevesty, pretože symbolizuje prosperitu a šťastie. 

 

pinksideas.glaminati.ru

 

 

emmalovesweddings.com

 

Ďalšie farebné kombinácie pre inšpiráciu 

 

Jasné a tak trošku bláznivé farebné kombinácie dodajú sviežosť. Zdroj: weddingforward.com

 

Ružovou nikdy nič nepokazíte. Zdroj: weddingforward.com

 

Minimalizmus kraľuje vždy a všade. Zdroj: rachelelizabethcreates

 

Tradičná modrá

 

Opať niečo živšie. Zdroj: news.weddinginsurancequotes.top

 

Tím Novia 

 

One thought on “Top svadobné farebné kombinácie pre rok 2020

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *